Dámské retro šaty

2360
2490
Barva
Ve slevě
Ne
  • Ano
  • Ne
Výrobce
Vše
preloader
+ 4 variace
Blutsgeschwister žluté šaty So Frei Real Retro
Blutsgeschwister žluté šaty...
2 390 Kč
Slevový kód 20%
Víc toho bohužel v dané kategorii nemáme, zkuste se vrátit zpět.

O kategorii výše ...

Tzv. pin-up styl se v poslední době velmi rozšířil. Hlavním cílem retro šatů v pin up stylu je zdůraznit ženskost. Nejvíce se v tomto oblečení budou cítit vnadné ženy „krev a mlíko“ se zdravým sebevědomím. V retro šatech pin up totiž jen tak do davu nezapadnete. Většinou mají jasnou a sytou barvu, se kterou na první pohled upoutáte. Retro šaty jsou střiženy tak, že jsou zdůrazněny ženské partie, jako jsou ňadra, zadeček a boky. V hravých barvách, jako je červená, žlutá, modrá, růžová pak vyniknou hravé puntíky nebo kostičky. Jakýmsi protikladem pin up stylu jsou usedlé retro šaty, které jste mohla vidět například ve filmu Pomáda.

V takovém stylu se ženy oblékají jako poslušné holčičky, do pastelových barev a decentních tvarů. Retro šaty mají většinou širokou sukni a splývavý střih, popřípadě mohou mít u krku límeček.

Sedmdesátá léta retro styl

U let sedmdesátých už se tolik na barvy nehraje. Šaty jsou usedlejšího charakteru, výstřihy nejsou tak velké, vysoký pas ale přesto zdůrazňuje boky. Doba dětí květin si už nezakládá na výrazných barvách, spíše na přírodně laděných do hnědé, vínové, zelené nebo tmavě žluté. Šaty jsou pohodlné, vzdušnější, nejsou tak výrazné a upnuté. Ženskost jde víceméně stranou, retro šaty sedmdesátých let jsou sice na tělo, ale ne tak, aby zdůraznili tvar postavy. Častější jsou volnější střihy, pod kterými se postava dá spíše jen tušit. Mezi oblíbené vzory patří kruhy, květiny a pruhy – vše vzájemně se prolínající.

Módní kreace let osmdesátých

V osmdesátých letech se do popředí opět dostává ženská smyslnost. Do módy přicházejí různé kreace, jejichž cílem je se co nejvíce odlišit od davu. „Diskotékový styl“ retro šatů upoutává pozornost nejen střihem a barvou, ale také výraznými doplňky. Hitem jsou kratší šaty na tělo v lesklých a sytých barevných provedeních. A čím více barev, tím více retro. Stylem osmdesátých let jsou rozježené vlasy a oblečení často si libující v kontrastech. Šaty jsou v pase většinou upnuté a poté se rozšiřují do od těla odstávající krátké sukně. Vrchní část retro šatů v osmdesátých letech je úzká a připomíná trikot na cvičení. Zvýrazněny jsou tak ženská prsa a ploché bříško.