Zdravotní obuv pomůže, to je přeci Jasný

Česká značka kvalitní zdravotní obuvi Jasný má na našem trhu dlouholetou tradici. Nejenom, že vytváří elegantní a pohodlnou obuv, ta Vás ale navíc může také zbavit například bolestí zad a nohou či pomůže předejít tvorbě křečových žil. Dopřejte svým nohám profesionální a certifikovanou obuv, která prospěje celkově Vašemu zdraví.

 1. Na začátek bych Vás požádala, zda-li byste nám svou značku představili a přiblížili produkty, které jsou u Vás k dostání.

Jsme malá česká firma se zaměřením na zdravotní a pohodlnou obuv. Vyrábíme obuv na korkových zdravotních stélkách, nově také nabízíme obuv s vyjímatelnou stélkou a okrajově i dovozovou obuv.

Obuv prodáváme jak velkoobchodně například do lékáren, prodejen zdravotnických potřeb, prodejen obuvi, obouváme zaměstnance ve zdravotnické sféře, tak i maloobchodně pro koncové zákazníky přes náš eshop. 

 1. Z jakého důvodu jste se rozhodli zrovna pro ruční výrobu zdravotní obuvi? A jak vznikl název Vaší značky?

Značka Jasný je na našem trhu již od roku 2002, kdy vznikla ze jména zakladatele firmy a držitele této ochranné známky pana Kamila Jasného. Nedílnou součástí ochranné známky je i trojúhelníkové logo se zeleným křížkem uvnitř. Nápad vznikl na základě poptávky trhu, v době, kdy na českém trhu nebyl téměř žádný kvalitní výběr tohoto typu obuvi. Naší snahou bylo a je dát lidem kvalitní českou obuv jako protipól levné nekvalitní obuvi.

 1. Jak probíhá výroba Vašich bot? A jaké materiály během výroby používáte?

Na výrobu obuvi dovážíme měkčené korkové stélky ze Španělska, které je jedním z největších pěstitelů korkových dubů. Podešve používáme výhradně kvalitní protiskluzové, které v interiéru nebarví ani v případě tmavého provedení, čehož se lidé často obávají. Svrchní díly obuvi jsou vždy z kvalitní přírodní kůže s barevnou stálostí. Výroba se skládá z několika fází, jako je sekání materiálu, ozdobné obšívání kůže, lepení atd., přičemž každý zaměstnanec má svůj jasně daný úkol.

 1. Píšete, že Vaše obuv je ručně vyráběná. Kolik lidí se tak podílí na jejich výrobě?

Na výrobě se podílí přibližně 10 lidí.

 1. Čím jsou Vaše boty odlišné od obyčejných bot? V čem spočívají jejich zdravotní výhody?

Naše obuv se liší od podobných konkurenčních bot především kvalitou použitých materiálů a zpracováním. Jako příklad uvedu levnou supermarketovou obuv, která pro nezkušeného zákazníka působí na první pohled podobně a díky nízké ceně i lákavě. Většina výrobců se dnes snaží ušetřit a dražší materiály nahrazuje těmi levnějšími, což my neděláme a naši zákazníci to oceňují.

 1. Jakým zdravotním komplikacím lze předcházet nošením Vaší zdravotní obuvi?

Stélky obuvi jsou anatomicky tvarované pro podporu podélné i příčné klenby. To napomáhá předcházet různým deformacím klenby, tvorbě křečových žil a snižují se bolesti zad a kloubů.

 1. Jaké druhy obuvi jsou u Vás k dostání? Co všechno v nich lze podnikat? Kam v nich může jedinec vyrazit, aby plně využil jejich potenciál?

Sortiment naší obuvi se snažíme postupně rozšiřovat, například nyní pracujeme na nových letních modelech v módních kovových odstínech kůže.  V současné době u nás lze zakoupit zdravotní korkové pantofle a sandály pro domácí nošení, tak i dražší modely např. řada EVOLUTION, nebo VANESSA, které jsou díky modernímu designu a odolné kůži vhodné i na venkovní použití. Kromě korkové obuvi máme také obuv se speciální zdravotní stélkou, kdy stélku lze vyjmout a případně si nechat u odborníka zhotovit stélku individuální, kterou do obuvi jednoduše vložíte. V sortimentu máme i bílou pracovní obuv.

 

 1. Kde a jak čerpáte inspiraci pro design Vašich bot?

Na modelech řady EVOLUTION jsme spolupracovali s italským návrhářem Gianlucou Pollastrellim, který tuto kolekci navrhl přímo pro naši společnost. U ostatních modelů se inspirujeme většinou jen naší fantazií s ohledem na naše výrobní možnosti nebo v zahraničí.

 1. U velké části bot uvádíte, že jsou certifikované. Co to znamená? A jakou výhodu to má pro spotřebitele?

Označení CE dokládá, že výrobek byl před uvedením na trh odborně posouzen a že výrobek splňuje všechny příslušné základní požadavky např. bezpečnost, ochranu zdraví, ochranu životního prostředí atd.  Všechnu naši takto označenou obuv je proto možné používat i jako pracovní obuv do lehčích výrobních provozů, zdravotnictví, kanceláří a podobně.

 1. Je Vaše zboží pro někoho primárně určeno?

Naši obuv může nosit v podstatě kdokoli. Můžete ji s úlevou obout doma po celodenním nošení nepohodlných uzavřených bot či chůzi na podpatcích, kdy pohodlná stélka svým tvarem vašim unaveným nohám prospěje. Můžete s ní podniknout letní klidnou procházku ve městě, využít ji na zahradě, nebo si ji vzít na dovolenou, aby si Vaše nohy také užily sluníčka, pohodlí a odpočinku.

 1. Závěrem bych se chtěla zeptat, zda-li Vás napadá něco, co byste našim čtenářům na módním webu Eleganter, chtěli vzkázat?

Nošením kvalitní obuvi Vás Vaše nohy donesou dále. Přejeme Vám, ať má Vaše cesta Jasný ® cíl…