Vybíráme jarní šaty podle typu postavy

Jaro je za dveřmi a spolu s ním na nás čekají také nejnovější jarní šaty! Vyberte si střih šatů podle svého typu postavy. Poradíme, jak na to!

Jak vybrat jarní šaty podle typu postavy

Jaro je doslova za dveřmi a už se nemůžeme dočkat, až si pořídíme nové módní kousky. Vybrat jarní šaty však není vůbec jednoduché! Některé z nás mají problém s boky, poprsím, silnými stehny. Zatímco drobné ženy přemýšlí, jak opticky postavu prodloužit, štíhlé ženy hledají způsob, jak vykouzlit ideální dekolt. Vyberte si šaty podle své postavy a nechte vyniknout své přednosti!

Typ postavy jablko – větší bříško a široký pas

Partii, kterou potřebujeme v šatech zamaskovat, je především oblast bříška. Sázkou na jistotu jsou šaty, které budou volnější v oblasti břicha, pasu a šaty rovně střižené. Hledáte šaty se vzorem? Skvělé pro váš typ postavy budou vertikální vzory. Máte krásné nohy? Sáhněte po krátkých šatech.

Skvělý trik, jak odlákat pozornost od bříška, je hluboký výstřih do V. Opticky zeštíhlí postavu a vyrovná objemnější prsa. Vršek šatů volte v tmavším odstínu s pestřejší spodní částí. Vyhýbejte se těsným šatům a horizontálním vzorům v oblasti bříška.

Typ postavy přesýpací hodiny – útlý pas a širší boky

Tento typ postavy je zpravidla považován za ideální kombinaci. Patříte mezi ženy, které mají útlý pas se stejně širokými boky jako rameny? K tomu se můžete pyšnit středně velkými prsy? Pokud takovou postavu máte, gratulujte si. Můžete nosit v podstatě kterékoliv oblečení. Postavu můžete zdůraznit v jarních šatech zdůrazňující pas, klidně sáhněte po vzorech, motivech i asymetrickém průstřihu.

Typ postavy obdélník – chlapecká postava

Majitelky klasické chlapecké postavy mají stejnou šíři v oblasti ramen, pasu i boků. Postava postrádá ženské křivky, takže spíše připomíná chlapeckou postavu. Takové ženy potřebují volit jarní šaty, které vykouzlí krásné ženské křivky.

Vybírejte šaty s upnutým korzetem, krátké šaty v délce do poloviny stehen a projmutím v pase. Skvělou volbou jsou také košilové šaty, které doplníte o pásek. Pro váš typ postavy je lepší krátká délka jarních šatů. Vyhýbat byste se měla šatům volného či rozevlátého střihu.

Typ postavy hruška – silná stehna a široké boky

Máte široké boky a silnější stehna, drobná ramena a útlý pas? Pak zdůrazněte horní část těla. Skvělé pro vás budou jarní šaty s hlubokým výstřihem. Nejlépe v áčkovém střihu. Můžete si dovolit nosit odhalená ramena a zvýraznit dekolt o výrazné šperky.

Vyzkoušejte jarní šaty s áčkovou sukní, jež začíná už v oblasti pasu. Délku volte těsně nad koleny. Myslete na zvýraznění vršku, pro odvedení pozornosti nedokonalého spodku. Určitě si nevybírejte šaty s volánky, sklady s asymetrickým střihem v dolní části šatů.

Typ postavy obrácený trojúhelník – široká ramena a velká prsa

Ženy s postavou obráceného trojúhelníku mají nevýrazný zadeček a boky. Nohy mají krásně štíhlé, ale vrchní část znatelně objemnější. Tady pomůžou nejrůznější kombinace barev pro vyrovnání nedostatků postavy.

Jarní šaty pro postavu obráceného trojúhelníku by měly mít tmavší vršek a světlejší spodek. Horní polovinu musíte opticky zúžit, například véčkovým výstřihem. Dovolit si naopak můžete použít objemnější spodek šatů a co víc, klidně sáhněte po vysokém rozparku. Ten nechá vyniknout vaše krásně štíhlé nohy.

Typ postavy drobného vzrůstu

Máte krásnou postavu, ale příroda vám nenadělila centimetry navíc? Pak vsaďte na jarní šaty, které mají krátkou délku a pokud možno s projmutím těsně pod prsy. Díky tomu se vaše postava opticky prodlouží a delší budou vypadat i vaše nohy. Zcela se vyhněte maxi šatům.

Jarní šaty vybírejte se svislými vzory. Dovolit si můžete proužky. Jarní šaty doplňte o boty na klínku ve světlých odstínech.