V BeWooden věří v jedinečnost každého člověka

BeWooden je beskydská značka, zabývající se vytvářením originálních dřevěných motýlků a dalších doplňků, díky kterým můžete nechat vyniknout svou osobitost, charisma a styl. Od roku 2013 dává tato značka znovu život kouskům dřeva a to v módním slova smyslu.

 1. Na začátek bych Vás požádala, zda-li byste nám svou značku představili a přiblížili produkty, které jsou u Vás k dostání.

Naše značka BeWooden pochází z Beskyd a zaměřuje se na tvorbu módních doplňků z přírodních materiálů. V našich produktech pracujeme převážně se dřevem, které v sobě uchovává příběh stromu a svou texturou je každý kus originál. Zákazník tak u nás nalezne dřevěný motýlek, manžetové knoflíčky, dřevěnou peněženku, opasek nebo naše novinky, které nyní představuje jako je korálkový náramek, psaníčko a pánské šle.

 1. Co Vás vedlo k návratu ke starému řemeslu?

Byla to především rodinná tradice a také mé mládí strávené u otce na pile, kde jsem si zamiloval vůni a krásnou texturu dřeva. V řemeslech se pro mě ukrývá pečlivost a cit, který řemeslník věnuje každému milimetru a skrze své ruce a zkušenosti předává do každého produktu svůj vlastní příběh.

 1. Kde berete materiál na vytváření vašich výrobků?

Snažíme se využívat především nadbytečný materiál z řemeslných dílen v našem kraji, avšak poptávka je dnes již tak vysoká, že musíme materiál shánět i jinde. Dřevo odebíráme s ekologickou certifikací FSC a kůži z českých koželužen, ve kterých se kdysi ještě vyráběly usně pro Baťovy závody.

 1. Z kolika lidí se skládá Váš tým? Jak máte rozdělenou práci?

Dnes je nás přes dvacet lidí, kteří se aktivně na BeWooden podílí. Jsme složeni z řad řemeslníku, kteří mají své vlastní dílny, až po naše zaměstnance nebo zahraniční distributory. Přestože jsme od sebe takto daleko, jsme stále jeden tým a každý má zodpovědnost a přesně definovanou práci, kterou předává ostatní kolegům.

 1. Jak Vás napadlo vytvářet zrovna dřevěný motýlky?

V roce 2013 postupně začínal boom o dřevěné produkty, byly zde dřevěné brýle i hodinky, a jelikož mám k dřevu blízky vztah, hledal jsem produkt, který by byl k prezentaci ideální. Inspiraci jsem tehdy nalezl v Americe, kde dřevěné motýlky začínaly objevovat své první zákazníky a mně se ten nápad velice zalíbil. Dovážet je sem bylo náročné, a tak jsme si je začali vyrábět sami. Jak jsme pak postupně zjistili, dřevěný motýlek už tady byl několik desítek let, kdy nám jeden historický např. ukazovala paní ve Vídni.

 1. Jelikož je Váš sortiment vyráběný ručně, jistě nějaký čas trvá vytvořit jeden kousek. Kolik času zhruba zabere vytvoření takového dřevěného motýlku a kolik dřevěné peněženky?

Tím, že naše výrobky cestují přes několik řemeslných dílen, než se z nich stane finální kus, dodnes jsem nespočítal přesný čas. Průměrně nám výroba jednoho motýlku či peněženky na zakázku trvá vyrobit do 10 dní.

 1. Kde berete inspiraci pro design Vašich výrobků?

Inspiraci hledáme všude kolem nás, je to vždy poskládání několika střípků dohromady až z toho např. vzniknout speciální edice jako motýlky vyrobené z 60 let starých vinných sudů, kde jsme propojili vášeň k vínu s precizním ekologickým vinařstvím Špalek.

 1. Úspěšnost Vašich produktů se odrazila i v zájmu ze zahraničí. V jakých zemích máte svoje ambasadory?

Za ambasadory považujeme každého našeho zákazníka, který chce skrze naše produkty ukázat svou osobitost. Dělá nám tak velkou radost, že můžeme zasílat produkty do zemí jako je Německo, Dánsko, Švédsko nebo nyní naposled jsme posílali balíček do Peru a na Taiwan.

 1. Je možné u Vás zadat nějakou speciální zakázku? Například s věnováním, logem, apod.? A jak potom probíhá komunikace se zákazníkem?

Na komunikaci se zákazníkem se snažíme klást velký důraz, proto rádi odpovíme na jakýkoliv dotaz a jedním z nejčastějších jsou právě speciální zakázky.  Jedním pro nás nejzajímavějších bylo vyhotovení na obal zrcátka souřadnice místa, kde chtěl náš zákazník požádat svou přítelkyni o ruku nebo speciální dřevěné motýlky navržené pro  BenaAfflecka a Annu Kendricku k premiéře filmu Zúčtování.

 1. Jsou Vaše výrobky primárně někomu určeny?

Naše produkty jsou určeny pro všechny lidi, kteří mají rádi ruční práci, kvalitu a přírodní materiály.

 1. Závěrem bych se chtěla zeptat, zda-li Vás napadá něco, co byste našim čtenářům na módním webu Eleganter, chtěli vzkázat?

Rádi bychom pozvali vaše čtenáře do naší beskydské BeWooden dílny či případně na náš web, kde si mohou nyní s novým konfigurátorem sestavit dřevěný motýlek na míru podle svých představ.