To pravé „jitexové“ najdete jedině v jihočeském Jitexu

Česká firma Jitex COMFORT s.r.o. navazuje na tradici svého socialistického předchůdce a vyrábí kvalitní české oblečení a to kompletně na území České republiky. Zaměřuje se nejen na každodenní oblečení, ale také na funkční termoprádlo nebo sportovní oděvy. V každé nitce se zrcadlí česká šikovnost, kreativnost a kvalita, takže s Jitexem máte jistotu, že si dopřáváte to nejlepší.

 1. Na začátek bych Vás požádala, zda-li byste nám svou značku představili a přiblížili produkty, které jsou u Vás k dostání.

Značka Jitex vznikla jako zkratka „Jihočeské textilie“ již v roce 1948. Postupně se zaváděly do provozu přádelna, pletárna, barevna s úpravnou a konfekce a v dobách své největší slávy byl pak Jitex jednou z největších textilních firem v tehdejším Československu. Produkty jsou komplexně představeny v otázce číslo 10.

 1. Jak dlouho už Vaše značka působí na českém trhu? Odkud byl vzat nápad na název značky?

Značka Jitex COMFORT existuje od roku 2010, kdy byla založena firma Jitex COMFORT s.r.o.  Záměrem bylo zachovat tradici původní značky, ale zároveň dát najevo, že už je odlišná od té původní „socialistické“. Slovo COMFORT bylo nasnadě, protože naše pletené oblečení je skutečně komfortní v jakékoliv situaci.

 1. Váš sortiment je kompletně vyráběn v České republice. Odkud berete materiál? Jak probíhá výroba například takového jitexového trička?

Ano, své produkty hrdě označujeme logem ČESKÝ VÝROBEK a jsme si vědomi toho, že jsme v Čechách již jedna z mála textilních firem, která nabízí zboží vyrobené od A do Z zde, v České republice.

Nejen že naše výrobky šijí české švadlenky, my si též sami pleteme a barvíme materiály k tomu potřebné. Všechny výrobní stupně nutné k výrobě úpletu, nastřižení a ušití trička, případně jeho zdobení potiskem či výšivkou máme zde v jihočeském Písku takříkajíc „pod jednou střechou“. Provozujeme vlastní pletárnu, barevnu s úpravnou a konfekční provoz, včetně vyšívacího střediska a oddělení sítotisku.

(Pohádku o krtečkovi, který toužil po kalhotkách s kapsami, jistě všichni známe… Co ten se, chudáček, naběhal… U nás by měl vše na jednom místě 🙂 )

Mezi dodavateli přízí si pečlivě vybíráme, a pokud je to možné, nakupujeme od těch evropských.

 1. Značka Jitex navazuje na pletařskou tradici v regionu. Jakým způsobem se to promítá do dnešní výroby?

V porovnání s původním Jitexem jsme malá firma s přibližně stovkou zaměstnanců.

Přesto se nám podařilo propojit znalosti a bohaté zkušenosti „pamětníků“ s mladistvým pohledem nově příchozí generace zaměstnanců.

Léty prověřené technologie dávají našim výrobkům požadovanou kvalitu a zároveň vzhledem k měnícím se potřebám trhu a módním trendům zkoušíme i technologie nové a na všech stupních výroby neustále modernizujeme strojní vybavení.

 1. Čím se Vaše výrobky odlišují od levného dovozu? V čem spočívá jejich kvalita?

Jak již bylo uvedeno, celý výrobní proces probíhá u nás v Písku. Víme, z čeho je zboží vyrobeno a jak, můžeme tedy ručit za jeho původ a nezávadnost. Kvalita našich výrobků je pravidelně kontrolována na všech stupních výroby.  A byli bychom špatnými výrobci, kdybychom hotové výrobky netestovali zároveň i sami na sobě a svých nejbližších…

 1. Kde berete nápady na design oblečení? A kde hledáte inspiraci pro inovace zboží?

Inspirací jsou nám návštěvy módních veletrhů doma i v zahraničí, módní časopisy, internet a zpětné reakce od našich zákazníků.

 1. Ve Vaší nabídce se rovněž nachází termoprádlo a další funkční zboží. O jaké kousky se vyloženě jedná? A v čem spočívá jejich funkčnost?

Funkčního oblečení máme širokou škálu, od tzv. první vrstvy, která je přímo na těle, až po druhou či dokonce třetí vrstvu oblečení. Funkčnost našich úpletů je dána použitými materiály, kterými jsou polypropylen, polyester, polyamid nebo merino vlna, jejíž oblíbenost u našich zákazníků stále narůstá. Většina z nich již dobře ví, že dříve tolik propagovaná bavlna, je pro fyzickou aktivitu nevhodná. Snadno absorbuje vlhkost, ale neposouvá ji do dalších vrstev, proto na těle nepříjemně studí. Naopak funkční materiály udrží pokožku svého nositele v suchu, teple a pohodě.

 1. Váš sortiment je poměrně pestrý, ale velký je také zájem o Vaše oblečení. Jak vycházíte vstříc takovému množství rozdílných zákazníků?

Ano, máte pravdu, náš sortiment je opravdu široký, stejně tak i škála velikostí. Snažíme se uspokojit zákazníky štíhlé i s nějakým tím kilem navíc, elegantní dámy i extrémní sportovce. Stále jsme konfekce, ale pokud někdo potřebuje u našich modelů zkrátit nohavice, či prodloužit rukáv snažíme se vyjít vstříc.

 1. Komu jsou určena trička pro fanoušky?

Již název napovídá, že primárně byla kolekce určena pro fanoušky českých sportovních týmů

v různých mezinárodních kláních. Ale jak se ukazuje, naši zákazníci je využívají i jako upomínkové dárky pro své zahraniční přátele, berou si je s sebou na dovolené, zkrátka všude tam, kde chtějí dát najevo svou příslušnost k České republice.

 1. Oblečení z Jitexu má velkou škálu využití. Kam všude v něm lze vyrazit? Jak jej lze nosit, aby byl plně využit jeho potenciál?

V našem sortimentu najdete oblečení pro téměř jakoukoliv příležitost.

V modelech ze sezonních kolekcí můžete jít ráno do práce i večer do divadla, ve funkčním oblečení můžete strávit aktivní odpoledne v přírodě či ve fitness centru. Pro Vaše neopakovatelné letní zážitky na vodě jsou určena námořnická trička ve velikostním sortimentu pro celou rodinu. Kompletně Vás vybavíme v zimě na hory, ať již se chystáte na sjezdovku nebo preferujete běžecké lyže. Na wellness víkend si vezmete župan i pyžamo, do lázní zase domácí soupravu a na aktivní dovolenou určitě výrobky z vlny nebo jiných funkčních materiálů.

 1. Závěrem bych se chtěla zeptat, zda-li Vás napadá něco, co byste našim čtenářům na módním webu Eleganter, chtěli vzkázat?

Že kvalitně, vkusně i elegantně je možné se obléci i tady v Čechách. České výrobky mají svoji hodnotu a tradici, kterou naši zákazníci ctí. Navštivte i Vy náš e-shop nebo kamenné prodejny a přesvědčíte se sami.