Pánské hodinky a doplňky aneb elegance je dnes nutností

Gentlemany s vestou, v jejíž náprsní kapse bychom našli natahovací hodinky, sice už dnes nepotkáme. To ale neznamená, že patří podobná zařízení jen dávné minulosti, vždyť pánské hodinky a doplňky jsou módní nutností v každé době. Právě díky chytrým hodinkám pak pošleme snadno email nebo si zavoláme, vývoj jde neustále kupředu. Ale jaký model si vybrat? Podle čeho volit ten vhodný? Rozhodně nejde jen o ukazatel času, jak by se mohlo zdát na první pohled. Hodinky totiž v první řadě odrážejí osobnost nositele.

Pestrá paleta různých modelů, trh je velmi široký

Letecké nebo luxusní? Záleží na tom, čemu dáváte přednost – neboť stylové jsou obě varianty. V posledních sezonách se do módy dostávají také dřevěné hodinky, u kterých hraje důležitou roli hlavně přírodní design. Pokud jde o vzhled dnešních hodinek, obecně platí, že méně je někdy více. Příliš mnoho detailů škodí, starosvětský styl je žádoucí. Na pohled hezký model může být dobrou vizitkou ve společnosti, podobně jako mobilní telefon nebo automobil. Nejde vždy ale jen o vizuální stránku věci, protože svou roli hraje také značka. Když má dobrý zvuk, je to velké plus, že?

Oproti dámské variantě jsou pánské hodinky větší, musí totiž být na ruce vidět – průměr pouzdra by tedy měl překročit hranici 41 milimetrů. Jsou doplňkem, kterého si všimne snad naprosto každý, bez ohledu na gestikulaci, při které používáme častěji ruce. Nejen při osobním jednání, ale také na ulici nebo v obchodě. Vhod pak může přijít například i automatické podsvícení, kdy stačí jen lehce naklonit hodinky směrem k obličeji. Budete hned vědět, kolik času ještě zbývá do plánovaných aktivit.

České hodinky, které míří ke hvězdám

Hodinky Bergsmith jsou jasnou volbou pro patrioty, jde totiž o českou značku. Vyberete si černý nebo hnědý kožený řemínek, dáte přednost stříbrnému z nerezové oceli? Záleží také, která varianta vám dobře padne k obleku. Bergsmith Ace je variantou hodinek, která nezklame ani při dlouhodobém nošení, nadčasový design potěší i mnohé dámy.