Jak si správně barvit vlasy doma

Jde o záležitost spojenou s módou, jindy je ve hře krytí šedin. Barvení vlasů se určitě netýká jen žen, ale i mužů a jeho obliba neustále stoupá. Trendy je také barvit si hřívu podomácku, obecně se dá říci, že nejde o nic složitého. A také finančně nákladného, protože nejlevnější barvy začínají řádově na desetikorunách, dražší a kvalitnější verze vlasových barev je pak zhruba za 100 až 200 korun, spíše počítejte s vyšším výdajem. Odměnou ale mohou být opravdu bujné a krásné vlasy jako ze žurnálu…

Typ vlasů a jeho vliv na barevnou stálost

Hrubším vlasům obecně trvá trochu delší dobu, než barvu vstřebají, proto na ně nesmíte spěchat. Jemnější nebo sušší vlasy jsou v tomto směru rychlejší, jak vám jistě potvrdí každý ze zkušených kadeřníků. Recenze barev na vlasy vám jistě pomůže, pokud jste v oboru ještě začátečníkem a chcete si barvit hřívu třeba i vůbec poprvé v životě. Nezapomeňte dodržet pár základních věcí, se kterými budou začátky snadnější a potěšíte sebe i partnera, stejně jako kolegy v práci a další lidi v okolí.

  • Barva se zásadně nanáší na suché pramínky vlasů. Před barvením proto vlasy nemyjte!
  • Smývání šamponem je také špatně – barva se smývá jen vodou, aby se dobře fixovala.
  • Když barvíte vlasy podomácku, přizpůsobte tomu i oblečení. Staré tričko bude nejlepší.

Barvy na vlasy mají různé odstíny a je jasné, že si ten „svůj“ nutně nemusíte zapamatovat. V drogerii pak budete jen nervózně přešlapovat a hledat mezi regály, protože zatímco jmeniny partnera nebo termín výplaty se nezapomíná, tohle je věc, která nám zkrátka vypadne snadno z hlavy. Takovému scénáři ale můžete snadno předejít, když si necháte doma v koupelně krabičku, ve které jste barvu koupili nebo si alespoň schováte útržek s názvem odstínu, respektive jeho značkou. Tohle je praktická rada nad zlato, že?

Doba barvení aneb nepřekračujte doporučené rozmezí

Nařiďte si budík, nastavte si časovač v kuchyni – důležité je, abyste měli přehled o tom, jak dlouho si vlastně vlasy barvíte, protože nejen při nanášení nových odstínů snadno ztratíte jakýkoliv pojem o čase. Barvené vlasy si pak nerozumí s vodou, která obsahuje hodně chloru a minerálů, takže není vhodné jet na dovolenou k moři prakticky obratem poté, co nanesete barvu. Následky může ale výrazně zmenšit tzv. koupací čepice.

A co žehličky? Tady platí, že podcenit výběr se opravdu nevyplácí, protože příliš levný model může přinést řadu problémů. Žehličky na vlasy mohou vlasy ničit, pokud nejsou kvalitní. Tohle vám řeknou snad v každém salonu, kadeřníci tuto zažitou pravdu moc dobře znají. Pro úpravu vlasů stačí jen pár minut, během nich ale může při použití modelu s nízkou kvalitou ke změně, která je vskutku nežádoucí a půjde jen velmi těžko odstranit. Vybírejte proto pečlivě!