Co mohu udělat, aby boty nad kolena nepadaly?

Pokud chcete být v letošní sezóně trendy, vsaďte na vysoké kozačky nad kolena. Ty budou hitem letošní podzimní a zimní sezóny. Ženy a dívky mají někdy problémy s tím, aby jim boty nesjížděly dolů. Na následujících řádcích vám tak dáme užitečné rady a tipy na to, jak si s obuví nad kolena chytře poradit. Čtěte a inspirujte se!

Jak vybrat správnou velikost dámských kozaček nad kolena?

Správně vybraná velikost obuvi nad kolena je zcela zásadní. Pokud budete nakupovat kozačky nad kolena na e-shopu, vždy se řiďte délkou stélky vašeho chodidla. Na pomoc si vezměte krejčovský metr. Vyjměte vnitřní stélku jiné boty, která vám sedí tzv. na míru. Naměřený údaj pak nezapomeňte porovnat s velikostní tabulkou zvoleného výrobce. Různé světové značky mají totiž nuance v číslování. Správným měřením a pečlivým porovnáváním se snáze vyhnete nežádoucím reklamacím. Boty nad kolena by vám měly dobře padnout i v oblasti lýtek. Máte-li širší lýtka, raději si obuv nad kolena zkoušejte až v odpoledních nebo ve večerních hodinách. Vaše nohy už budou mírně nateklé a lépe tak budou simulovat situaci v terénu. Obuv nad kolena můžete zkoušet i v obchodech CCC. Zde si přijde na své každá moderní žena.

Jaké kalhoty nebo silonky vybírat k obuvi nad kolena?

Aby nám kozačky nad kolena na nohách dobře držely, měly bychom k nim oblékat i vhodné kalhoty nebo silonky. Nabízí se i legíny. V ideálním případě volte kousky se strukturovaným povrchem. Po kalhotách s hrubějšího materiálu totiž boty nad kolena jen tak nesjedou a nebudou se rolovat. K obuvi nad kolena můžete nosit i klasické džíny s vysokým pasem. Riflovina většinou obuv nad kolena dobře fixuje. Budete-li si vybírat ke kalhotám nad kolena punčochy a silonky, vsaďte na ty s vyraženými vzory a motivy. I ty dobře udrží obuv nad kolena na svém místě. Kozačky nad kolena i silonky lze nakupovat dohromady např. na e-shopu CCC. Tejn je ověřený zákazníky a nemusíte tak mít strach, že zde narazíte na padělky nebo na nekvalitní zboží.

Jak pečovat o obuv nad kolena, aby se nám dobře nosila a nepadala?

K obuvi nad kolena si jednoznačně pořiďte obuvnické napínáky. Díky nim totiž vaše boty neztratí svůj původní tvar. A to ani po celodenním nošení. Obuv nad kolena tak bude stále jako nová a nebude se krabatit. Pro vyšší životnost pak můžete obuv nad kolena ošetřit i speciálními obuvnickými prostředky. Vsaďte na impregnaci, ochranný krém a čistící prostředek. Na semiš používejte speciální čistící gumu. Všechny zmíněné obuvnické doplňky jsou ženám k dispozici i v kamenných prodejnách CCC. S výběrem obuvi i doplňků vám tu pomůže vyškolený a příjemný personál. Na internetových diskuzích se pak objevují i další tipy na to, jak to zařídit, aby kozačky nad kolena nesjížděly. Setkáme se s radami, které doporučují oboustrannou izolepu nebo jemné připínáčky, které se uchytí na kalhotách a obuvi. Tyto praktiky však nedoporučujeme. Opět si totiž koledujeme o narušení struktury obuvi nad kolena. Kozačky nad kolena nejsou úplně levná záležitost a byla by tedy škoda, abychom je kvůli neodborným radám zničily.