3 rekvalifikační kurzy, které se vyplatí absolvovat v roce 2021

Minulý rok byl opravdu náročný. Je jen málo lidí, kteří pandemii koronaviru nepocítili. Nezaměstnaných lidí přibývá, největší problém s uplatněním mají lidé z gastronomie, cestovního ruchu, umělecké sféry, služeb a drobní podnikatelé. Řešením může být další kvalifikace. Jaké 3 rekvalifikační kurzy se vyplatí absolvovat v roce 2021? Budete překvapeni… 

Lidé se k rekvalifikaci často dostanou přes výpověď z práce

Mnozí zaměstnanci si nikdy nemysleli, že se to může stát zrovna jim. Věřili, že si vybrali obor, který přináší dlouhodobou stabilitu a jistotu. Nikdo ale dopředu neočekával celosvětovou virovou pandemii. Ta ovlivnila život nás všech.

Proto nyní lidé bez práce přemýšlí o tom, kam se mají ve své profesi dále ubírat. Pro mnohé z nich je nejlepším řešením úplná změna oboru. Přes výpověď z práce a následné přihlášení na úřad práce, se dostávají k příležitosti absolvovat rekvalifikační kurz.

Proplacení úřadem práce je výhodné pro obě strany

Pro uchazeče o zaměstnání je to rychlá a přitom efektivní cesta, jak se naučit novou profesi, pracovní úřad pak ušetří peníze za podporu v nezaměstnanosti. Stát ale ušetří ještě více. Lidé, kteří mají práci, nežádají o sociální dávky, ale naopak díky svému zaměstnání přispívají pravidelně na sociální a zdravotní pojištění.

Které rekvalifikační kurzy představují jistotu na trhu práce?

Některé obory ekonomickou krizi vůbec nepocítili, i když jich není mnoho. Jistotou na pracovním trhu jsou obory:

 1. Účetnictví a daňová evidence, daně

Asi vás překvapí, ale tento obor je tak často proměnlivý, že do něj mohou proniknout i naprostí začátečníci a ekonomičtí laici. Zastaralé znalosti z dob studií jsou někdy spíše na škodu než k užitku. Fakturantky postupně nahrazují účetní programy, jako jsou např. Pohoda, Money S3 apod., staré dobré účetnictví však nikdy nahrazeno nebude. Práce účetní vyžaduje velkou odpovědnost za správnost a kontrolu číselných výstupů, a to není možné svěřit technice.

Účetní služby potřebuje každá firma i živnostník, jedná se tedy o nadčasovou profesi.

Studovat můžete:

  • Podvojné účetnictví
  • Mzdové účetnictví
  • Daňovou evidenci
  • Daně

Kromě kurzu daňového specialisty, ve kterým proniknete do oblasti daní, a pro jehož absolvování musíte mít přinejmenším maturitu, si u ostatních kurzů vystačíte s výučním listem. Dnes můžete studovat také kurz účetnictví online.

2. Marketing

Oblast marketingu je velice rozmanitá. Není proto divu, že se dostává na výslunní a je čím dál oblíbenější profesí. Každý si přijde na své. Předtím než se však rozhodnete stát se marketingovým konzultantem, copywriterem či PPC specialistou, je dobré zajít si na kurz online marketingu, kde se seznámíte s podstatnými stavebními kameny a základy od A do Z. Později se můžete dále specializovat a vyhledat již odbornější kurzy a školení.

Počítejte s tím, že v marketingu je nutné se neustále vzdělávat. Změny v online světe probíhají každý den.

3. Personalistika

Aktuálně druhým nejžádanějším oborem je bezesporu personalistika. Většina firem si s obsazováním nových volných pozic neví rady, a tak potřebují buď vyhledat osvědčenou personální agenturu, anebo najmout někoho do personálního oddělení.

Situace není jednoduchá ani v době nízké nezaměstnanosti, kdy museli náboráři hledat již zaměstnané kandidáty a zkoušet je přetahovat do jiných firem, ale ani nyní, kdy je mnoho lidí bez práce, ale nemají potřebnou kvalifikaci a zkušenosti.