Dámské batohy

preloader
Hořčicový dámský batoh Herschel Supply City 14 l
Hořčicový dámský batoh Hers...
1 899 Kč
Slevový kód 20%
Černý dámský květovaný batoh Herschel Supply City 14 l
Černý dámský květovaný bato...
1 899 Kč
Slevový kód 20%
Šedý dámský batoh LOAP Gaudia 13 l
Šedý dámský batoh LOAP Gaud...
519 Kč
639 Kč
Slevový kód 20%
Černý dámský batoh Spiral Victoria
Černý dámský batoh Spiral V...
1 019 Kč
Slevový kód 20%
Černý dámský květovaný batoh/kabelka Spiral Agenda
Černý dámský květovaný bato...
1 199 Kč
Slevový kód 20%
Růžový dámský batoh Herschel Lil Amer 17 l
Růžový dámský batoh Hersche...
2 799 Kč
Slevový kód 20%
Růžovo-černý dámský květovaný batoh Herschel Lil Amer 17 l
Růžovo-černý dámský květova...
2 799 Kč
Slevový kód 20%
Tmavě modrý dámský květovaný batoh Herschel Lil Amer 17 l
Tmavě modrý dámský květovan...
2 799 Kč
Slevový kód 20%
Starorůžový dámský batoh Herschel City 14 l
Starorůžový dámský batoh He...
1 699 Kč
Slevový kód 20%
Starorůžový dámský batoh Herschel Nova mini 9 l
Starorůžový dámský batoh He...
1 699 Kč
Slevový kód 20%
Černý dámský batoh Herschel Nova 18 l
Černý dámský batoh Herschel...
2 099 Kč
Slevový kód 20%
Tmavě modrý dámský batoh Herschel Nova 18 l
Tmavě modrý dámský batoh He...
2 099 Kč
Slevový kód 20%
Zelený dámský květovaný batoh Herschel Nova 18 l
Zelený dámský květovaný bat...
2 099 Kč
Slevový kód 20%
Růžový dámský batoh adidas Performance Bage Of Sport
Růžový dámský batoh adidas...
579 Kč
Slevový kód 20%
Hořčicový dámský batoh U.S. Polo Assn.
Hořčicový dámský batoh U.S....
2 599 Kč
Slevový kód 20%
Tmavě modrý dámský batoh U.S. Polo Assn.
Tmavě modrý dámský batoh U....
2 199 Kč
Slevový kód 20%
Červený dámský batoh U.S. Polo Assn.
Červený dámský batoh U.S. P...
1 249 Kč
Slevový kód 20%
Růžový dámský batoh U.S. Polo Assn.
Růžový dámský batoh U.S. Po...
2 199 Kč
Slevový kód 20%
Petrolejový dámský květovaný voděodudivý batoh The Pack Society 23 l
Petrolejový dámský květovan...
1 749 Kč
Slevový kód 20%
Petrolejový dámský květovaný voděodpudivý batoh The Pack Society 10 l
Petrolejový dámský květovan...
999 Kč
Slevový kód 20%
Tmavě šedý dámský vzorovaný batoh s koženými detaily Eastpak Aminimal 10.5 l
Tmavě šedý dámský vzorovaný...
1 009 Kč
Slevový kód 20%
Černý dámský batoh s detaily ve zlaté barvě Nike18 l
Černý dámský batoh s detail...
1 199 Kč
Slevový kód 20%
Modrý dámský batoh s ozdobnými detaily Eastpak Ciera
Modrý dámský batoh s ozdobn...
2 299 Kč
Slevový kód 20%
Bílý dámský vzorovaný batoh The Pack Society 23 l
Bílý dámský vzorovaný batoh...
1 599 Kč
Slevový kód 20%
Růžový dámský elegantní batoh ALDO
Růžový dámský elegantní bat...
1 119 Kč
Slevový kód 20%
Mentolový dámský batoh Mi-Pac Day Pack Canvas
Mentolový dámský batoh Mi-P...
769 Kč
Slevový kód 20%
Fialový dámský batoh s motivem galaxie Spiral Galaxy Saturn 18 l
Fialový dámský batoh s moti...
629 Kč
Slevový kód 20%
Barevný dámský batoh Spiral Galaxy
Barevný dámský batoh Spiral...
689 Kč
Slevový kód 20%
Vínový dámský vakový batoh Meatfly
Vínový dámský vakový batoh...
999 Kč
Slevový kód 20%
Máme pro vás ještě 25 kousků.

Automaticky načítat další

Život není jenom o eleganci a perfektním vzhledu, ale také o praktičnosti a nezbytnosti. Když potřebujete doběhnout na úřad, vzít si věci do práce, nakoupit na týden dopředu a vyzvednout dítě ze školky, pak z ramene neustále padající kabelka jednoduše není tím pravým kandidátem na tuto práci. Protože v podobných případech má člověk pocit, že jediné, co ho může zachránit je něco podobně velkého jako je pytel Santa Clause, a to i v případě, že to není pravda.

Dámské batohy vám totiž mohou nabídnout podobné výhody a bezednost a to dokonce v mnohem hezčím balení. Dámské batohy jsou praktické, pohodlné a hodně se toho do nich vejde, zároveň si je podle stylu můžete vzít jak k romantickým šatům, tak ke koženým kalhotám. Batohy už nejsou jenom jednobarevné „bágly“, které si s sebou nosili trampové na stanování, dnes už můžete vybírat z mnoha kategorií, stylů a střihů.

Jednoduché členění dámských batohů

Dámské batohy lze klasifikovat podle jejich vzhledu a užitečnosti. Například velmi důležitým činitelem je počet kapes. Ve zjednodušené formě by se dalo říci, že čím větší počet kapes dámský batoh má, tím ztrácí na elegantnosti, ale zároveň nabývá na praktičnosti. Něco podobného lze říci i podle velikosti dámského batohu. Samozřejmě ale velmi záleží na jeho celkové koncepci – například batoh s kytičkami bude vypadat romanticky, ať už bude mít kapes dvacet nebo jednu, naproti tomu outdoorový batoh bude pořád vypadat, jako kdybyste jela domů z kolejí se špinavým prádlem. Samozřejmostí je také dělení podle účelu, na který chcete dámský batoh mít. Pokud do něho budete například dávat notebook, neměla byste zapomenout na vypolstrovanou kapsu, která vašemu elektronickému miláčkovi zajistí pohodlí, naproti tomu na rohlíky a mléko byste takový batoh nevyužila. Dámské batohy jsou důležitým doplňkem, který byste si do své skříně měla pořídit i vy.

Dámské batohy jsou neodolatelným společníkem pro výlety i každodenní cesty

Ideální nejen pro malé cesty do přírody. Dnešní dámské batohy jsou doplňkem, bez něhož se neobejde snad žádná výprava, ať už je to v podstatě kamkoliv. Na trhu je naštěstí pestrá nabídka, takže malé batůžky nebo naopak větší krosny určitě budou k dispozici v mnoha různých variantách. Samozřejmě nejen podle barev, musíme si promyslet i účelnost. Pokud se vydáváte třeba do přírody často a vracíte se k večeru, bude malý batůžek přímo vzornou oporou.

Materiál tu také hraje důležitou roli, nepodceňujte proto výběr

U batohu není klíčová jen barva, samozřejmě si musíme rozmyslet i materiál. Dámské batohy totiž nabídnou nejen kůži (která je drahá, po stránce designu nesmrtelná a vydrží doslova věky), ale i mnoho dalšího. Látkové batohy tu byly vždycky, ale jejich doba dnes rozhodně není – kvůli většímu výběru materiálů na aktuálním trhu trochu ustupují do pozadí. Praktickému využití, třeba pro přírodní procházky, se ale nedá vůbec nic vytknout!

Hodí se i do každého počasí, můžete je nosit nejen při letních procházkách, ale i během zimy, kdy se většinou dopravujete co nejrychleji z bodu A do bodu B – teplo je prostě teplo. V každém případě, batoh není jen nějaký menší doplněk, který nosíme hlavně na sport. Je totiž víceúčelovým přítelem pro každý den, veselý potisk pak nikdy není tak docela od věci. Nechcete přeci jen jednobarevný kousek, který nikoho v okolí nerozveselí?

Alternativa ke kabelce, co je navíc mnohem efektivnější

Dámské batohy do města, ty jsou ideální variantou kabelky. Není přeci třeba jen výsostná elegance, někdy dostane přednost spíše účelnost, co myslíte? Moderní batohy, tak jak je důvěrně známe, přitom za sebou nemají moc dlouhou historii. Začalo to vše před dvěma stoletími, kdy se v Norsku objevil první prototyp – vak z kůže, opatřený dřevěným rámem. Později se stal ideální složkou vojenské výstroje v USA. Ale když jistý Lloyd Nelson uviděl, že eskymácké národy Aljašky mají jednoduché popruhy z kůže tuleňů a silnějších větví, napodobil je a v roce 1922 přišel s prvním batůžkem moderního střihu.

Později se objevil na batozích i zip (zhruba v roce 1938), což usnadnilo používání ještě více. Do výroby se dostalo i poměrně levné umělé vlákno, takže větší produkci pro veřejnost už nic nebránilo. Samozřejmě, v sedmdesátých letech byl hitem maličký batůžek, dnes už je to třeba jinak, ale v principu se zase tolik nezměnilo.

Dámské batohy se líbí všem, nosit se dají skoro kamkoliv

Na vysokou školu do poslucháren nebo někam do přírody. Průměrný dámský batoh si vezmete doslova na tisíc a jedno místo. Pokud si chcete vybrat ten pravý batoh, měla byste si odpovědět na pár základních otázek. Pozor, jsou hodně důležité! Bez jejich vyhodnocení snad ani nechoďte do obchodu nebo nebrouzdejte po e-shopech. Takže…

  • Na co batoh vlastně potřebujete?
  • Na jak dlouhou „výpravu“ to bude?
  • Hodláte s batohem jen chodit v terénu, případně jen občas přenést pár věcí?

Tyto tři otázky jsou skutečně klíčové. Existuje však samozřejmě rozdělení, které hodně pomůže. Batohy se dělí do trojice typů, malé – s objemem do 35 litrů, střední – 36 až 55 litrů a velké, ty jsou nad hranici 55 litrů objemu. Pak se dělí batohy i podle toho, nač se používají. Zde je nepřeberné množství druhů, dalo by se říci…

Máme totiž batohy freeridové, skialpové a lezecké, kde asi nemusíme jejich využití déle rozvádět. Městské a školní, potažmo turistické, jsou na trhu nejčastěji žádaným artiklem, což se také rozumí samo sebou. Zatímco expediční batohy odolají větru, dešti, mlze a snad i blesku (s nadsázkou řečeno), turistické batohy jsou univerzální klasika.

Pohodlí je klíčové, u turistické varianty se na něj určitě zaměřte

Komfort, bez toho to prostě ani náhodou nejde. Zvláště u delších pochodů přírodou je to velmi důležité. Dámské batohy, co nejsou v takzvaně odlehčené variantě, si na podobné výlety určitě neberte. Tedy pokud si jej chcete patřičně užít! Ujistěte se, že batoh sedne přesně na míru a nebude vás nikde tlačit. Nevhodný batoh je stejně špatný, jako nevhodné boty – jen vás to zabolí trošku jinde.

Pro výlety třeba na sever Evropy bude zapotřebí batoh z kategorie par excellence. Jen s ním totiž všechny menší nebo větší nástrahy terénu projdete zdárně. Pevnější batoh se hodí i do letadla, kde v zavazadlovém prostoru snáze odolá vlivům vnějšího prostředí a pohazování ze strany personálu, to je prostě kolorit. Speciální variantou jsou pak cyklobatohy, jejichž objem obvykle ani nepřesáhne deset litrů.