Dámské batohy

preloader
Modrý dámský batoh s ozdobnými detaily Eastpak Ciera
Modrý dámský batoh s ozdobn...
2 299 Kč
Slevový kód 20%
Bílý dámský vzorovaný batoh The Pack Society 23 l
Bílý dámský vzorovaný batoh...
1 549 Kč
Slevový kód 20%
Růžový dámský elegantní batoh ALDO
Růžový dámský elegantní bat...
1 399 Kč
Slevový kód 20%
Mentolový dámský batoh Mi-Pac Day Pack Canvas
Mentolový dámský batoh Mi-P...
769 Kč
Slevový kód 20%
Fialový dámský batoh s motivem galaxie Spiral Galaxy Saturn 18 l
Fialový dámský batoh s moti...
779 Kč
Slevový kód 20%
Barevný dámský batoh Spiral Galaxy
Barevný dámský batoh Spiral...
969 Kč
Slevový kód 20%
Vínový dámský vakový batoh Meatfly
Vínový dámský vakový batoh...
999 Kč
Slevový kód 20%
Černá dámská kabelka/batoh Meatfly
Černá dámská kabelka/batoh...
1 199 Kč
Slevový kód 20%
Modro-šedá dámská kabelka/batoh Meatfly
Modro-šedá dámská kabelka/b...
1 199 Kč
Slevový kód 20%
Malý dámský elegantní batoh ve stříbrné barvě ALDO
Malý dámský elegantní batoh...
1 399 Kč
Slevový kód 20%
Černý dámský prošívaný batoh Desigual Maldivas
Černý dámský prošívaný bato...
2 199 Kč
Slevový kód 20%
Černo-šedý dámský vzorovaný batoh NUGGET Bradley 24 l
Černo-šedý dámský vzorovaný...
1 189 Kč
Slevový kód 20%
Tmavě růžový dámský voděodolný batoh Fjällräven Räven 20 l
Tmavě růžový dámský voděodo...
2 599 Kč
Slevový kód 20%
Krémový dámský vzorovaný batoh Roxy Sun in Mind
Krémový dámský vzorovaný ba...
1 189 Kč
Slevový kód 20%
Černý dámský koženkový batoh s kapsičkami Pieces Tyler
Černý dámský koženkový bato...
1 099 Kč
Slevový kód 20%
Červený dámský koženkový batoh s kapsičkami Pieces Tyler
Červený dámský koženkový ba...
1 099 Kč
Slevový kód 20%
Dámský koženkový batoh ve stříbrné barvě Pieces Flora
Dámský koženkový batoh ve s...
1 099 Kč
Slevový kód 20%
Zeleno-fialový dámský vzorovaný batoh LOAP Lian 20 l
Zeleno-fialový dámský vzoro...
719 Kč
Slevový kód 20%
Modrý vzorovaný dámský batoh The Pack Society 18 l
Modrý vzorovaný dámský bato...
1 029 Kč
Slevový kód 20%
Bílý dámský vzorovaný batoh The Pack Society 18 l
Bílý dámský vzorovaný batoh...
1 049 Kč
Slevový kód 20%
Modrý dámský batoh The Pack Society 10 l
Modrý dámský batoh The Pack...
899 Kč
Slevový kód 20%
Barevný dámský květovaný batoh Herschel Heritage 21,5 l
Barevný dámský květovaný ba...
1 799 Kč
Slevový kód 20%
Tmavě modrý dámský batoh s barevným potiskem The Pack Society  18 l
Tmavě modrý dámský batoh s...
929 Kč
Slevový kód 20%
Černý dámský kožený batoh KARA
Černý dámský kožený batoh K...
1 899 Kč
Slevový kód 20%
Hnědý dámský kožený batoh KARA
Hnědý dámský kožený batoh K...
1 899 Kč
Slevový kód 20%
Světle modrý dámský džínový batoh Herschel Daypack 24,5 l
Světle modrý dámský džínový...
669 Kč
939 Kč
Slevový kód 20%
Žlutý dámský batoh Mi-Pac Canvas
Žlutý dámský batoh Mi-Pac C...
659 Kč
Slevový kód 20%
Světle fialový dámský batoh Mi-Pac Day Pack Canvas
Světle fialový dámský batoh...
659 Kč
Slevový kód 20%
Máme pro vás ještě 0 kousků.

Automaticky načítat další

Život není jenom o eleganci a perfektním vzhledu, ale také o praktičnosti a nezbytnosti. Když potřebujete doběhnout na úřad, vzít si věci do práce, nakoupit na týden dopředu a vyzvednout dítě ze školky, pak z ramene neustále padající kabelka jednoduše není tím pravým kandidátem na tuto práci. Protože v podobných případech má člověk pocit, že jediné, co ho může zachránit je něco podobně velkého jako je pytel Santa Clause, a to i v případě, že to není pravda.

Dámské batohy vám totiž mohou nabídnout podobné výhody a bezednost a to dokonce v mnohem hezčím balení. Dámské batohy jsou praktické, pohodlné a hodně se toho do nich vejde, zároveň si je podle stylu můžete vzít jak k romantickým šatům, tak ke koženým kalhotám. Batohy už nejsou jenom jednobarevné „bágly“, které si s sebou nosili trampové na stanování, dnes už můžete vybírat z mnoha kategorií, stylů a střihů.

Jednoduché členění dámských batohů

Dámské batohy lze klasifikovat podle jejich vzhledu a užitečnosti. Například velmi důležitým činitelem je počet kapes. Ve zjednodušené formě by se dalo říci, že čím větší počet kapes dámský batoh má, tím ztrácí na elegantnosti, ale zároveň nabývá na praktičnosti. Něco podobného lze říci i podle velikosti dámského batohu. Samozřejmě ale velmi záleží na jeho celkové koncepci – například batoh s kytičkami bude vypadat romanticky, ať už bude mít kapes dvacet nebo jednu, naproti tomu outdoorový batoh bude pořád vypadat, jako kdybyste jela domů z kolejí se špinavým prádlem. Samozřejmostí je také dělení podle účelu, na který chcete dámský batoh mít. Pokud do něho budete například dávat notebook, neměla byste zapomenout na vypolstrovanou kapsu, která vašemu elektronickému miláčkovi zajistí pohodlí, naproti tomu na rohlíky a mléko byste takový batoh nevyužila. Dámské batohy jsou důležitým doplňkem, který byste si do své skříně měla pořídit i vy.

Dámské batohy jsou neodolatelným společníkem pro výlety i každodenní cesty

Ideální nejen pro malé cesty do přírody. Dnešní dámské batohy jsou doplňkem, bez něhož se neobejde snad žádná výprava, ať už je to v podstatě kamkoliv. Na trhu je naštěstí pestrá nabídka, takže malé batůžky nebo naopak větší krosny určitě budou k dispozici v mnoha různých variantách. Samozřejmě nejen podle barev, musíme si promyslet i účelnost. Pokud se vydáváte třeba do přírody často a vracíte se k večeru, bude malý batůžek přímo vzornou oporou.

Materiál tu také hraje důležitou roli, nepodceňujte proto výběr

U batohu není klíčová jen barva, samozřejmě si musíme rozmyslet i materiál. Dámské batohy totiž nabídnou nejen kůži (která je drahá, po stránce designu nesmrtelná a vydrží doslova věky), ale i mnoho dalšího. Látkové batohy tu byly vždycky, ale jejich doba dnes rozhodně není – kvůli většímu výběru materiálů na aktuálním trhu trochu ustupují do pozadí. Praktickému využití, třeba pro přírodní procházky, se ale nedá vůbec nic vytknout!

Hodí se i do každého počasí, můžete je nosit nejen při letních procházkách, ale i během zimy, kdy se většinou dopravujete co nejrychleji z bodu A do bodu B – teplo je prostě teplo. V každém případě, batoh není jen nějaký menší doplněk, který nosíme hlavně na sport. Je totiž víceúčelovým přítelem pro každý den, veselý potisk pak nikdy není tak docela od věci. Nechcete přeci jen jednobarevný kousek, který nikoho v okolí nerozveselí?

Alternativa ke kabelce, co je navíc mnohem efektivnější

Dámské batohy do města, ty jsou ideální variantou kabelky. Není přeci třeba jen výsostná elegance, někdy dostane přednost spíše účelnost, co myslíte? Moderní batohy, tak jak je důvěrně známe, přitom za sebou nemají moc dlouhou historii. Začalo to vše před dvěma stoletími, kdy se v Norsku objevil první prototyp – vak z kůže, opatřený dřevěným rámem. Později se stal ideální složkou vojenské výstroje v USA. Ale když jistý Lloyd Nelson uviděl, že eskymácké národy Aljašky mají jednoduché popruhy z kůže tuleňů a silnějších větví, napodobil je a v roce 1922 přišel s prvním batůžkem moderního střihu.

Později se objevil na batozích i zip (zhruba v roce 1938), což usnadnilo používání ještě více. Do výroby se dostalo i poměrně levné umělé vlákno, takže větší produkci pro veřejnost už nic nebránilo. Samozřejmě, v sedmdesátých letech byl hitem maličký batůžek, dnes už je to třeba jinak, ale v principu se zase tolik nezměnilo.

Dámské batohy se líbí všem, nosit se dají skoro kamkoliv

Na vysokou školu do poslucháren nebo někam do přírody. Průměrný dámský batoh si vezmete doslova na tisíc a jedno místo. Pokud si chcete vybrat ten pravý batoh, měla byste si odpovědět na pár základních otázek. Pozor, jsou hodně důležité! Bez jejich vyhodnocení snad ani nechoďte do obchodu nebo nebrouzdejte po e-shopech. Takže…

  • Na co batoh vlastně potřebujete?
  • Na jak dlouhou „výpravu“ to bude?
  • Hodláte s batohem jen chodit v terénu, případně jen občas přenést pár věcí?

Tyto tři otázky jsou skutečně klíčové. Existuje však samozřejmě rozdělení, které hodně pomůže. Batohy se dělí do trojice typů, malé – s objemem do 35 litrů, střední – 36 až 55 litrů a velké, ty jsou nad hranici 55 litrů objemu. Pak se dělí batohy i podle toho, nač se používají. Zde je nepřeberné množství druhů, dalo by se říci…

Máme totiž batohy freeridové, skialpové a lezecké, kde asi nemusíme jejich využití déle rozvádět. Městské a školní, potažmo turistické, jsou na trhu nejčastěji žádaným artiklem, což se také rozumí samo sebou. Zatímco expediční batohy odolají větru, dešti, mlze a snad i blesku (s nadsázkou řečeno), turistické batohy jsou univerzální klasika.

Pohodlí je klíčové, u turistické varianty se na něj určitě zaměřte

Komfort, bez toho to prostě ani náhodou nejde. Zvláště u delších pochodů přírodou je to velmi důležité. Dámské batohy, co nejsou v takzvaně odlehčené variantě, si na podobné výlety určitě neberte. Tedy pokud si jej chcete patřičně užít! Ujistěte se, že batoh sedne přesně na míru a nebude vás nikde tlačit. Nevhodný batoh je stejně špatný, jako nevhodné boty – jen vás to zabolí trošku jinde.

Pro výlety třeba na sever Evropy bude zapotřebí batoh z kategorie par excellence. Jen s ním totiž všechny menší nebo větší nástrahy terénu projdete zdárně. Pevnější batoh se hodí i do letadla, kde v zavazadlovém prostoru snáze odolá vlivům vnějšího prostředí a pohazování ze strany personálu, to je prostě kolorit. Speciální variantou jsou pak cyklobatohy, jejichž objem obvykle ani nepřesáhne deset litrů.